Administration Login

Login

Password

Bantam C - Home

                                 








News

Tentative Schedule Week of Oct 3

TeamEventDayRinkTimeDurationDate
BC1/BC4Balancing GameTueKen7:30-8:45pm1.254-Oct
BC3/BC5Balancing GameTueKen9:00-10:00pm1.004-Oct
BC2/BC6Balancing GameTueBLA7:00-8:30pm1.504-Oct
BC3/BC2Balancing GameWedBLA8:30-9:30pm1.005-Oct
BC6/BC5Balancing GameWedCopeland8:30-9:30pm1.005-Oct
BC4/BC2Balancing GameSatKen8:30-9:30pm1.008-Oct
BC3/BC6Balancing GameSatKen7:00-8:15pm1.258-Oct
BC5/BC1Balancing GameSatCopeland3:15-4:30pm1.258-Oct
BC1/BC6Balancing GameSunCopeland5:15-6:15pm1.009-Oct
BC2/BC3Balancing GameSunCopeland6:30-7:45pm1.259-Oct
BC5/BC4Balancing GameSunKen7:00-8:00pm1.009-Oct

Posted on Thu, September 15, 2016

Groups and Schedule

Please note that ice times are subject to change but we will our best to keep this schedule. 

Here are the groups and schedule for the next 3 weeks.  We will practice next week, September 12th and then continue on with scrimmages and balancing games for 2-3 weeks.  All teams will be on the ice at least 3-4 times per week so please make sure that you’re there as just one person can impact the end result and since we are trying to balance, if we make moves when we didn’t have to, then we have to revert back and that is inconvenient for everyone. 

Schedule for week of September 12th

Date

Day

Rink

Group

Time Start

Time End

12-Sep

Monday

Kensington

C1

8:15 PM

9:15 PM

13-Sep

Tuesday

Kensington

C2

7:30 PM

8:45 PM

13-Sep

Tuesday

BLA

C3/C4

7:00 PM

8:30 PM

13-Sep

Tuesday

BCSC

C5

7:00 PM

8:00 PM

13-Sep

Tuesday

BCSC

C6

8:15 PM

9:45 PM

14-Sep

Wednesday

Kensington

C1/C2

8:30 PM

10:00 PM

14-Sep

Wednesday

BCSC

C5/C6

8:30 PM

9:30 PM

14-Sep

Wednesday

BLA

C3

7:15 PM

8:15PM

17-Sep

Saturday

Kensington

C4

7:00 PM

8:15 PM

18-Sep

Sunday

BCSC

C2

6:30 PM

7:45 PM

 

Schedule for week of September 19th

Team

Event

Day

Rink

Time

Duration

Date

BC1/BC2

Scrimmage/Practice

Tue

Ken

7:30-8:45pm

1.25

20-Sep

BC3/BC4

Scrimmage/Practice

Tue

BLA

7:00-8:30pm

1.50

20-Sep

BC5/BC6

Scrimmage/Practice

Tue

Ken

9:00-10:00pm

1.00

20-Sep

BC2/BC4

Scrimmage/Practice

Wed

BLA

8:30-9:30pm

1.00

21-Sep

BC1/BC6

Scrimmage/Practice

Wed

Copeland

8:30-9:30pm

1.00

21-Sep

BC3/BC5

Scrimmage/Practice

Sat

Copeland

3:15-4:30pm

1.25

24-Sep

BC1/BC4

Scrimmage/Practice

Sat

Ken

7:00-8:15pm

1.25

24-Sep

BC2/BC6

Scrimmage/Practice

Sat

Ken

8:30-9:30pm

1.00

24-Sep

BC1/BC3

Scrimmage/Practice

Sun

Copeland

5:15-6:15pm

1.00

25-Sep

BC2/BC5

Scrimmage/Practice

Sun

Copeland

6:30-7:45pm

1.25

25-Sep

BC4/BC6

Scrimmage/Practice

Sun

Ken

7:00-8:00pm

1.00

25-Sep

 

Schedule for week of September 26th

Team

Event

Day

Rink

Time

Duration

Date

BC1/BC5

Balancing Game

Tue

Ken

7:30-8:45pm

1.25

27-Sep

BC2/BC3

Balancing Game

Tue

BLA

7:00-8:30pm

1.50

27-Sep

BC4/BC6

Balancing Game

Tue

Ken

9:00-10:00pm

1.00

27-Sep

BC3/BC6

Balancing Game

Wed

BLA

8:30-9:30pm

1.00

28-Sep

BC1/BC2

Balancing Game

Wed

Copeland

8:30-9:30pm

1.00

28-Sep

BC4/BC5

Balancing Game

Sat

Copeland

3:15-4:30pm

1.25

1-Oct

BC1/BC3

Balancing Game

Sat

Ken

7:00-8:15pm

1.25

1-Oct

BC2/BC6

Balancing Game

Sat

Ken

8:30-9:30pm

1.00

1-Oct

BC1/BC6

Balancing Game

Sun

Copeland

5:15-6:15pm

1.00

2-Oct

BC2/BC5

Balancing Game

Sun

Copeland

6:30-7:45pm

1.25

2-Oct

BC3/BC4

Balancing Game

Sun

Ken

7:00-8:00pm

1.00

2-Oct

 

Groups – please note these are NOT teams and changes will be made during the balancing process.

C1 - AHMED

 

 

C2 - PRASAD

 

Last Name

First Name

 

Last Name

First Name

AHMED

HUSSAIN

 

ATWAL

SAJJAN

ANNESLEY

CURTIS

 

CHANG

CHRISTOPHER

BEEMISH

CARSON

 

CHOW

JASON

CHEN

OLIVER

 

CUSATI

ANTONIO

FRIZ

OWEN

 

DALLA-ZANNA

BLAKE

GULABANI

ARJUN

 

FOX

SEAN

KHAN

AIDYN

 

KANJI

NOAH

LAI

ETHAN

 

LESJAK

MATTEO

MARKOVIC

LUCAS

 

MAK

AARON

PANG

IAN

 

NEOPHYTOU

NICHOLAS

PETTINATO

NICOLAS

 

PRASAD

MILAN

RANDERWALA

KISHAN

 

RANKIN

KAI

RAWAN

ANGAD

 

SAKAI

MASAMI

RUSSELL-RIPPBERGER

MARC

 

SKULSKI

BENJAMIN

SENAY

SAMUEL

 

UDOVICIC

DANIEL

SHEPHERD

MAXWELL

 

 

 

STOROSHENKO

JOSH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C3 - RICHARDS

 

 

C4 - HO

 

Last Name

First Name

 

Last Name

First Name

CABECA

XANDER

 

BATTISTA

DANIEL

CHIRICO

ANTHONY

 

CHANDI

AKASHVEER

IAMEO

SPENCER

 

CHOW

WESLEY

JOHNSTON

MICHAEL

 

GIL

LUCAS

KANG-ROSS

JEREMY

 

HAMRIN

JONAS

KING

JONAH

 

HO

JOSHUA

NATH

HASTIN

 

KUTAK

CORBYN

RICHARDS

JAIME